Polgármesteri köszöntő

Tisztelt Látogatók!
Kedves Érdeklődők!

Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önöket Emőd város hivatalos honlapján.

Az Emődön élők nevében külön köszöntöm azokat, akik az interneten barangolva érdeklődnek településünk iránt.

Tovább »

Magyar Falu Program

 

Bölcsőde fejlesztése Emődön

Bölcsőde fejlesztése Emődön projekt

Emőd Város Önkormányzata

A Bölcsőde fejlesztése Emődön”

TOP-1.4.1-16-BO1-2017-00007

A Projekt összköltsége 200.000.000,- Ft

A támogatás mértéke 100%

Projekt tervezett fizikai befejezése: 2022.09.30.

Fotó dokumentáció: az oldalon

Projekt fő helyszíne: 3432 Emőd, Kossuth utca 54. 509 hrsz. A projekt átfogó célja a minőségi nevelés infrastrukturális feltételeinek biztosítása, a kapacitásbővítés, a jogszabályi és szabvány szerinti feltételeknek megfelelő, fenntartható működés biztosítása.

A fejlesztés célja a település népességmegtartó képességének, a fiatal, képzett munkaerőt megtartó lehetőségeinek növelése, a helyi szükségletekre épülő közszolgáltatások racionális és költséghatékony működésének kialakítása. A projekt célja az egészséges, biztonságos és motiváló környezet kialakítása a gyermekek számára, valamint az egyénre szabott nevelés, készség és képességfejlesztés feltételeinek megteremtése. A hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű, valamint a sajátos nevelési igényű gyermekek integrált nevelésével a társadalmi kohézió, az egyenlő esélyek, a méltányos nevelési környezet biztosítása.

A közvetlen célcsoport a szolgáltatásokat igénybe vevők és a szolgáltatást nyújtó személyek. Másodlagos érintett célcsoport az óvodai és bölcsődei funkciót kötelező feladatként fenntartó helyi önkormányzat.

Fenntarthatóság: A projektgazda vállalja az épület megfelelő karbantartását. Az intézmény pénzügyileg fenntartható gazdálkodást folytat a bevételek (normatíva) fedezik a kiadásokat (munkabér és járulékok, rezsi költség), a szükség szerint felmerülő kiegészítő forrásokat az önkormányzat biztosítja.

 A projekt keretében a fejlesztés egy új épület építése, ahol egy 2 csoportszobás, 24 férőhelyes bölcsőde, valamint a hozzá tartozó parkoló, melyből egy db akadálymentes, kerül kialakításra. A bölcsőde létrehozásával, a jelenlegi 0 férőhelyről így 24 főre emeli a településen a bölcsődei férőhelyek számát. A projekt intézményi működést érintő konkrét célja továbbá a pedagógiai munka infrastrukturális és eszközállománybeli támogatása, az épület racionális, takarékos üzemeltetésének megteremtése.